lokal usługowy sprzedam, 2438 metrów kwadratowych

sprzedaż • lokal komercyjny • lokal usługowy


lubuskie • Zielona Góra • Aleja Niepodległości


6 300 000 PLN
1 494 804 €
1 314 007 £
1 754 302 $
  • 2 438
2 584 zł
613 €
539 £
720 $
za m²

rynek wtórny

Dodaj do schowka    Kontakt


ZIELONA GÓRA - ŚCISŁE CENTRUM. OFERTA BEZ PROWIZJI I DODATKOWYCH KOSZTÓW DLA KUPUJĄCEGO - REPREZENTUJEMY BEZPOŚREDNIO WŁAŚCICIELA NIERUCHOMOŚCI!
Na sprzedaż secesyjna kamienica o dużym potencjale inwestycyjnych, zlokalizowana w ścisłym centrum miasta.
Obiekt zlokalizowany jest na terenie historycznego układu urbanistycznego Miasta Zielona Góra. Składa się z dwóch segmentów - starego oraz nowego.

Pierwszy z budynków to kamienica wybudowana w roku 1896 w stylu secesyjnym. Nieruchomość posiada 4 kondygnacje naziemne oraz jest całkowicie podpiwniczona. Dysponuje dwoma wejściami bezpośrednio od strony deptaka, z których jedno prowadzi do głównego budynku, natomiast drugie do jego wydzielonej części na parterze -dwóch pomieszczeń o łącznej powierzchni ok 120m 2 z własnym węzłem sanitarnym.

Budynek przeszedł generalny remont w roku 2000, kiedy to został w całości adaptowany na cele biurowe. Wymianie uległy wszystkie instalacje, stropy oraz układ ścian wewnętrznych. Pomieszczenia na każdym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym, z głównym ciągiem komunikacyjnym po środku. Na pierwszym piętrze znajdują się dwa wykusze doskonale doświetlające wnętrze kamienicy. W budynku komunikację zapewnia jedna klatka schodowa oraz winda osobowa. Aktualnie parter i przyziemie wynajmowane są na cele handlowe i usługowe.

Drugi z budynków został dobudowany w latach 90. XX wieku. Jest to obiekt 2-kondygnacyjny niepodpiwniczony. Parter przeznaczony jest na cele handlowo- usługowe. Pierwsze piętro posiada pomieszczenia w układzie gabinetowym o podwyższonym standardzie, dobrze doświetlone ze względu na liczne przeszklenia. Powierzchnia gabinetów to w większości ok 30-35 m 2 , przy wejściu na piętro znajduje się otwarta przestrzeń - ok 70m 2 , mogąca służyć jako recepcja. Na pierwszym piętrze jest również osobny węzeł kuchni. Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Pod Topolami.

Ze względu na swoją doskonałą lokalizację jak i aranżację poszczególnych pięter nieruchomość posiada szeroki zakres możliwości inwestycyjnych. Może w niej powstać galeria sztuki - w samym centrum miasta zaraz obok Teatru Lubuskiego. Parter obiektu można wykorzystać na cele handlowo-usługowe np. oddział banku, wytworną restaurację lub koktajl bar, podczas gdy wyższe piętra mogą posłużyć na cele mieszkaniowe lub elegancki hotel. Możliwość dowolnej modyfikacji układu pokoi dają ściany gipsowe, które można łatwo zaaranżować w zależności od koncepcji. Nieruchomość usytuowana jest w centrum Zielonej Góry, przy deptaku z ciągami pieszymi po obu stronach. Al. Niepodległości stanowi reprezentacyjny trakt miejski - deptak zielonogórski. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Teatr Lubuski i Hotel Śródmiejski. W odległości około 1 km od nieruchomości znajduje się dworzec PKP, natomiast Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta, Urząd Skarbowy oraz Starostwo Powiatowe zlokalizowane są przy ul. Podgórnej w oddaleniu ok. 750 m. Bezpośrednio przed nieruchomością, przy Al. Niepodległości co roku jesienią odbywa się Jarmark Winobraniowy.

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości, dotyczy:

1) powierzchni 16,48 m 2 w budynkach na zasadzie użytkowania; 4,50 m2 na elewacji oraz 16,50 m 2 na dachu budynku;

2) gruntu na zasadzie służebności przesyłu - 2,20 m2
3) zawarcie umowy najmu pomieszczeń pod Salon Sprzedaży Orange - na łączną powierzchnię 150,96 m 2 .

Dla nieruchomości obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego śródmieścia Zielonej Góry, uchwalony Uchwałą Nr LVI/501/05/ Rady Miejskiej Zielonej Góry z dnia 29 listopada 2005 r., zgodnie z którym nieruchomość leży w strefie UC-UP - teren usług komercyjnych i publicznych, KUx - ciągi pieszo- jezdne oraz w małym fragmencie KU-d - drogi dojazdowe.
Nieruchomość objęta ochroną konserwatorską.

Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Magdalena Skrzypczyk (licencja nr: 19700)


------

Więcej podobnych ofert znajdziesz na stronie: www.HomeAgent.pl http://www.homeagent.pl/
MASZ NIERUCHOMOŚĆ NA SPRZEDAŻ LUB DO WYNAJĘCIA? ZGŁOŚ NAM KONIECZNIE - MAMY NAJWIĘKSZĄ BAZĘ KLIENTÓW POSZUKUJĄCYCH!!! ZAOFERUJEMY CI ELASTYCZNE WARUNKI WSPÓŁPRACY!!!Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.


  • powierzchnia: 2438 m2
  • piętro: parter

Dane kontaktowe

Zapytaj o ofertę    •    Podziel się    •    Dodaj do schowka    •    Zobacz schowek